22 Ağustos 2022

Gösterim: 291

İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı ile İlgili Duyuru: Bilgi ve Başvuru

Sevgili Öğrenciler,

Öncelikle Üniversitemize hoşgeldiniz.

Üniversitemizi tercih eden tüm Fakülte ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerine İsteğe Bağlı Yabancı Dil (İngilizce) Hazırlık Sınıfı imkanı sunmaktayız. 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA KAYIT YAPTIRMIŞ ve bir yıl süreli İngilizce öğrenimi almak isteyen öğrenciler yerli ve yabancı uyruklu deneyimli akademik kadromuzla sunduğumuz bu imkandan faydalanabilirler.

-Okulumuzun okulun fiziki şartları, öğretim görevlisi sayısı ve zorunlu hazırlık sınıfı kontenjanları göz önüne alınarak, isteğe bağlı yabancı dil hazırlık sınıfı kontenjanı belirlenmiştir. Başvuran öğrenci sayısının kontenjanın üzerinde olması durumunda, öğrenciler ÖSYM yerleştirme puanlarına göre sıralanarak programa kabul edileceklerdir. Kontenjanın %70’i lisans ve lisansüstü öğrencileri için, %20’si önlisans öğrencileri için, %10’u da yabancı uyruklu öğrenciler için ayrılır. 26 Eylül 2022 mesai saati bitimine kadar kontenjan dahilindeki öğrencilerden vazgeçen(ler) olması durumunda, yedek öğrenciler sırasıyla hazırlık sınıfına kayıt yaptırma hakkı kazanırlar. Bir gruptaki kontenjanın dolmaması durumunda ise kontenjan diğer gruplar için kullanılabilir.

-Hazırlık sınıfında; öğrenciler İngilizce seviyelerine göre gruplara ayrılacak, haftada 26 saat ders görecekler. 

-21 Eylül 2022 tarihinde yapılacak Seviye Belirleme Sınavı’na girmek zorunludur.

-Derse devam zorunluluğu %80 dir.

-26 Eylül 2022 Pazartesi programdan vazgeçmek için son gündür.

-Hazırlık Sınıfına devam edecek öğrenciler, dersler için gerekli olan araç-gereç ve kaynak kitapları temin etmeyi de kabul etmiş sayılırlar. Bu yıl Macmillan Education kitap serileri takip edilecektir.

-Detaylı bilgi için ekteki Öğrenci Bilgi Kitapçığı’nı inceleyiniz.

-Sorularınız için ydyo@bandirma.edu.tr ye eposta gönderebilirsiniz.

-Bu bilgilendirme metnini okuduysanız ve İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı Başvurusu yapmak istiyorsanız lütfen linkteki formu eksiksiz doldurunuz. (Form sizden bir mail hesabı ile giriş yapmanızı isteyecek.)  LÜTFEN FORMU EKSİKSİZ VE TEK KEZ DOLDURUN. Form için link: https://forms.gle/99WA6v2VsG1pNxgh6 

 

Başvuru Tarihleri                          : 22 Ağustos – 16 Eylül 2022

Seviye Tespit Sınavı                    : 21 Eylül 2022 saat 13:00        

Sınav Yeri                                    : (Daha sonra ilan edilecektir.)

Vazgeçme İçin Son Tarih             : 26 Eylül, 2022 Pazartesi saat 17.00'a kadar.